Oferta

Pedicure

Pedicure biologiczny w Studio Urody Kativo

Pedicure

Zabieg kosmetyczny polegający na pielęgnacji paznokci i skóry stóp. Rozróżnia się kilka rodzajów pedicure’u:

  • Pedicure kosmetyczny polega na skróceniu, opiłowaniu oraz oczyszczeniu paznokci. W jego zakres wlicza się również usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt.
  • Pedicure leczniczy polega na wykonaniu tych samych czynności jak przy pedicure kosmetycznym, rozszerzony o usunięcie modzeli, nagniotków oraz wrastających paznokci.
  • Pedicure biologiczny polega na delikatnym opracowaniu pięt i skóry bez użycia metalowych narzędzi i akcesoriów.

Pielęgnacja stopy cukrzycowej

Stopa cukrzycowa to schorzenie, które powstaje na skutek zbyt wysokiego stężenia cukru we krwi i nieleczone może prowadzić do amputacji stopy. Wyróżnia się trzy rodzaje stopy cukrzycowej: 

  • neuropatyczna, 
  • niedokrwienna,
  • mieszana. 

Poza stosowaniem odpowiednich leków należy również odpowiednio pielęgnować stopę: wycinać ogniska martwicze, dbać o opracowanie paznokci oraz pięt bez użycia ostrych narzędzi. 

Pielęgnacja stopy cukrzycowej w Studio Urody Kativo
Usuwanie odcisków w Studio Urody Kativo

Usuwanie odcisków

Odciski to twarde, zgrubiałe punkty, które najczęściej tworzą się od stałego nacisku w jednym miejscu. Jest to reakcja obronna naskórka i nieleczona może wywoływać ból i stan zapalny.

Przy usuwaniu odcisków wycina się rdzeń (korzeń) dłutem. Terapia odcisku może zakończyć się na jednej wizycie. Jednak nie jest to reguła. Wszystko zależy od wielkości odcisku. 

W Kativo zakładamy również odciążenie, które mam za zadanie przenieść ucisk z danego miejsca na pozostałą część stopy. 

Opracowanie pękających pięt

 

Pękające pięty nie tylko wyglądają nieestetycznie, to także miejsca, które mogą boleć i szczypać. Zrogowaciały naskórek należy usunąć skalpelem lub specjalnymi frezami.  Po usunięciu naskórka jest aplikowany preparat nawilżający i zmiękczający skórę.  

Jeśli zależy nam na tym, aby schorzenie nie nawracało, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji pięt w domu. Nasze Specjalistki z dziedziny kosmetologii chętnie pomogą i wskażą, które preparaty będą odpowiednie dla danego typu skóry. 

Zabiegi na pękające pięty w Studio Urody Kativo

Zapoznaj się z efektami naszej pracy

Przekonaj się dlaczego warto zdecydować się na nasze usługi!